Rishikimi i Tregtisë Olimpike – OlympTrade Real ose Fake

Rishikimi i Tregtisë Olimpike

Gjatë viteve të fundit, popullariteti i tregtimit në internet është rritur me dy shifra dhe trajektorja nuk po ngadalësohet. Ky interes në rritje ka parë që qindra, nëse jo mijëra ndërmjetës të hyjnë në treg. Ndërsa hyrja masive e ndërmjetësve e ka bërë tregtimin më të lehtë, identifikimi i ndërmjetësit më të mirë është bërë më i vështirë. Vazhdoni të lexoni Rishikimin tonë të Tregtisë Olimpike për të mësuar gjithçka që duhet të dini për këtë ndërmjetës të opsioneve binare!

E themeluar në vitin 2014, OlympTrade është rritur duke pasur një vëllim tregtar mujor prej 150 milionë dollarësh nga tregtarët në 134 vende. Të dhënat e saj tregojnë se platforma ka mbi 25,000 klientë që tregtojnë në të çdo ditë. 

Filloni të blini dhe të shisni një gamë të gjerë aktivesh, duke përfshirë stoqet, mallrat, monedhat dhe kriptovalutat, me disponueshmëri në varësi të vendit ku është i bazuar tregtari. Ky ndërmjetës është një ndërmjetës i regjistruar në Shën Vincent dhe Grenadine.

Filloni të tregtoni me Olymp Trade

Kliko këtu nëse jeni nga Indonezia!

Shfajësim i rrezikut: Tregtimi përfshin rrezik! Investoni vetëm para që mund të përballoni të humbni!

Rishikimi i Tregtisë Olimpike

Emri i ndërmjetësit Olimp Tregtisë
Aplikacioni në internet Olymp Tradehttps://olymptrade.com/en-us
Shkarkimi i aplikacionit Olymp TradeVizitoni PlayStore / App Store Kliko këtu!
Viti i Themelimit2014
RregullimFinaCom
Zyrat Shën Vincenti dhe Grenadinet
Llogaritë e Përdoruesit (2021)25 milion
Përdorimi (2021)Vendet 134
Awards13
Gjuhët e mbështetura 15
Depozita e parë minimale$10
Shuma minimale e tregtisë$1
Shuma Maksimale e Tregtisë$5000
Llogaria Demo Po (Kliko këtu për tu regjistruar)
Apps MobilePo
Tregtarët amerikanë jo
Valuta e llogarisëUSD, EUR, INR, IDR, THB, BRL, CNY
Opsionet e depozitimit dhe tërheqjesKartat e kreditit/debitit Visa, Mastercard, Skrill, FasaPay, ePayments, Neteller, WebMoney, UnionPay
pagim80% (Standard Acs) 92% (Statusi i ekspertit)
tregjetForex, Cryptocurrency, Aksione, Mallra
Vleresim4.8/5
karakteristikaAfati Fiks i Tregtisë

Rishikohet Platforma e Tregtisë

Për të filluar tregtimin në OlympTrade, hapi i parë është të regjistroheni për një llogari falas, e vetmja mënyrë ligjore për të hyrë në platformë. Procesi i regjistrimit është i lehtë, me një portal të drejtpërdrejtë regjistrimi nga i cili vazhdoni. Ju mund të regjistroheni për llogarinë e tyre demo duke përdorur formularin e mëposhtëm:

Pas regjistrimit, Olymp Trade u jep përdoruesve të rinj një trajnim të shkurtër në lidhje me tregtimin dhe atë që i përket. Trajnimi mbulon mënyrën se si funksionon, klasifikimin e pasurive dhe teknikat e platformës. Kjo është për t'u siguruar që fillestarët të mos humbasin duke u përpjekur të kuptojnë se si të përdorin platformën dhe të bëjnë gabime.

Pas këtij trajnimi, Olymp Trade siguron mënyra për të filluar tregtimin, ku ose përdorni një llogari demo për prova ose depozitoni para të vërteta për të blerë pasuri të vërteta. 

Foto nga Anthony Shkraba në Pexels.com

Nëse jeni fillestar që nuk jeni të njohur me parimet e tregtimit në internet, ju rekomandojmë të filloni me një llogari demo për të drejtuar provat dhe për t'u njohur para se të kaloni në tregti reale ku aksionet janë më të larta.

Krijoni një llogari demo në Tregtinë Olimpike

Shfajësim i rrezikut: Tregtimi përfshin rrezik! Investoni vetëm para që mund të përballoni të humbni!

Nëse zgjidhni një llogari demo, do të çoheni direkt në një platformë ku mund të filloni të simuloni tregti për lloje të ndryshme aktivesh. Por nëse jeni të sigurt në aftësitë tuaja tregtare dhe jeni të gatshëm t'i vendosni paratë tuaja aty ku janë, mund të kaloni lehtësisht dhe të dilni drejtpërdrejt me një llogari të vërtetë që do t'ju duhet ta financoni duke përdorur opsionet e ndryshme të depozitave. 

Si të hyni në Tregtinë Olimpike

Olymp Trade është i aksesueshëm në dy mënyra të ndryshme.

 1. Uebi i Tregtisë Olimpike (www.olymptrade.com)
 2. Aplikacioni Mobile Olymp Trade (Shkarko)
 3. Olymp Trade për shkarkim për PC (Së shpejti)

Kujdes: Nëse jetoni brenda Indonezisë, sigurohuni që Kliko këtu per te nenshkruar!

Nëpërmjet këtyre tre mënyrave, procesi i tregtimit është i thjeshtë dhe i lehtë për t'u përdorur, veçanërisht me aplikacionin e tij celular Olmp Trade! Tregtimi nga një smartphone është shumë i përshtatshëm për përdoruesit, veçanërisht për tregtitë e shpejta dhe afatshkurtra.

Hapni një llogari falas me Olymp Trade

Shfajësim i rrezikut: Tregtimi përfshin rrezik! Investoni vetëm para që mund të përballoni të humbni!

Karakteristikat dhe Asetet

Olymp përqëndrohet në tregti afatshkurtra, domethënë strategji tregtare ku kohëzgjatja e kohës midis hyrjes dhe daljes varion nga disa orë ose ditë deri në disa javë. Tregtimi afatshkurtër është ideal për tregtarët ditorë që zakonisht duan të përfitojnë nga rritjet afatshkurtra të çmimeve të aseteve. 

Asetet që mund të blini ose shisni në OlympTrade përfshijnë;

 • Stoqet - Blerja e njësive të aksioneve të kompanive të veçanta.
 • Mallra - Lëndët e para ose produktet bujqësore si ari, bakri, argjendi, etj.
 • Fondet e Tregtuara me Shkëmbim (ETF) - letrat me vlerë që gjurmojnë një indeks, sektor, mall ose ndonjë aktiv tjetër.
 • Monedhat - Tenderat ligjorë në të gjithë globin
 • cryptocurrencies - shenja dixhitale të regjistruara në një blockchain që mund të shkëmbehen në internet për mallra dhe shërbime, p.sh. Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, etj.

shënim - Të gjitha llojet e aseteve nuk janë të disponueshme për të tregtuar në Olimp në rajone të caktuara, kështu që vendi ku ndodheni fizikisht mund të ndikojë në atë që mund të tregtoni në platformë. 

Olymp Trade është i disponueshëm në 134 vende dhe i lokalizuar në 19 gjuhë, duke e bërë atë një platformë globale që mund të përdoret nga shumë njerëz. Gjuhët në të cilat është lokalizuar përfshijnë;

AnglishtFrenchFilipino Arab
IndonesianTajlandezevietnamishtmalajas
KoreanRussianJapaneseportugalisht
SpanjishtHinditurkkinez

Tani që jeni njohur me procesin e tregtimit në Olymp Trade, na lejoni të hedhim një vështrim në disa kushte dhe teknika të rëndësishme në lidhje me tregtimin në platformë.

levave

Leva përfshin përdorimin e borxhit për të financuar blerjen e aseteve, duke pritur që fitimet nga tregtia mund të mbulojnë borxhin dhe të sjellin fitime neto për tregtarin. Shtë një përpjekje e rrezikshme ku një tregtar merr kapital të huazuar për t'u çiftuar me paratë e tyre dhe për të bërë tregti.

Olymp Trade ofron levë për tregtarët e saj me një raport deri në 1: 400 në varësi të aktivit që tregtohet. Ky lloj levave mund të jetë i mirë për tregtarët profesionistë që i dinë gjërat e tyre dhe janë të sigurt në aftësitë e tyre të marrjes së rrezikut, por ne nuk i rekomandojmë tregtarët e rinj ta përdorin atë duke pasur parasysh rreziqet e tij.

Përhap - Ky është ndryshimi i çmimit midis dy tregjeve ose mallrave të lidhura. 

palë - Një palë tregtare është një rast ku ju keni dy aktive të ndryshme që mund të tregtohen mes njëri -tjetrit.

Bear - Ai që pret që çmimet të ulen

Dem - Ai që pret që çmimet të rriten

Shikoni Tregtinë Olimpike

Arsyet Olimp Trade është një ndërmjetës i mirë

Ne do t'ju bëjmë një dëm nëse ju rekomandojmë Olymp Trade si një platformë pa dhënë arsye koncize që ju të vlerësoni. Këtu është arsyeja pse ne besojmë se Olymp Trade është një nga ndërmjetësit më të mirë. 

 1. Ndërmjetës miqësor fillestar

Olymp Trade dallohet në krahasim me shumë ndërmjetës të tjerë në internet me mënyrën se si platforma e saj është miqësore ndaj tregtarëve fillestarë. Platforma përpiqet të sigurojë arsim adekuat për përdoruesit e saj fillestarë që duan të bëjnë tregti. Ata kanë një gamë të gjerë të përmbajtjes, siç janë kurset interaktive në internet, mësime video dhe qasje në strategji nga tregtarët më të njohur dhe profesionistë.

Me arsimin e nevojshëm, Olymp Trade ndihmon në njohjen e përdoruesve të saj të rinj me botën e tregtimit në internet dhe teknikat e industrisë, shumica falas. Ky edukim ndihmon në udhëzimin e përdoruesve drejt bërjes së tregtive që janë fitimprurëse.

Një mënyrë tjetër që Tregtia Olimpike dëshmon se është miqësore për fillestarët është me depozitën e saj minimale e cila është caktuar në 10 dollarë dhe shuma minimale e tregtisë në 1 dollarë. Usualshtë e zakonshme që fillestarët duan të tregtojnë së pari me sasi të vogla për të cilat nuk do të humbin gjumin nëse humbasin, dhe pika fillestare prej $ 1 në Tregtinë Olimpike ndihmon shumë në këtë rast. 

Gjithashtu, Olymp Trade ka llogari demo ku përdoruesit mund të simulojnë aktivitetin tregtar me para virtuale, duke i bërë ata të njihen me strategjitë e tyre tregtare pa rrezikuar humbjet reale si rezultat.

 1. Mbështetje Round-The-Clock

Olymp Trade ofron mbështetje 24 orë dhe ndihmon të gjithë klientët e saj të regjistruar. Për më tepër, ajo ka specialistë të mbështetjes së klientit që flasin 15 gjuhë dhe ndihmojnë në zgjidhjen e çështjeve kudo që shfaqet një problem. Kjo mbështetje për klientët 24 orë është një standard i artë për bizneset dhe kështu një arsye që ne rekomandojmë Olymp Trade.

 1. Depozitë e Fondeve të Shpejta dhe Tërheqje

Procesi i depozitimit të fondeve në tregti është i lehtë dhe i shpejtë në Olymp Trade dhe gjithashtu procesin e tërheqjes së fondeve nga platforma. Metodat e depozitimit të pranuara nga Olymp Trade përfshijnë;

 • Karta krediti dhe debiti
 • Shërbimet e pagesave elektronike si WebMoney, Neteller dhe Skrill
 • Transferimi i telit bankar
 • cryptocurrencies

Depozitimi në Olimp nuk mbart asnjë tarifë dhe është i drejtpërdrejtë, me depozitën minimale 10 dollarë. Për metodat e depozitimit, kriptovalutat dhe kartat e debitit/kreditit priren të jenë metodat më të shpejta dhe transferimet bankare më të ngadaltat.

Po kështu, procesi i tërheqjes së fondeve nga Olimpi është i drejtpërdrejtë ashtu siç është procesi i depozitimit të fondeve. Këtu, ekziston një kufi maksimal i tërheqjes në kohë që varet nga niveli i llogarisë që keni, por megjithatë është i lehtë dhe jo i komplikuar.

Dy nivelet e llogarive në Tregtinë Olimpike janë standard VIPMe Për llogaritë standarde, procesi i tërheqjes zgjat 24 orë deri në 3 ditë ndërsa për llogaritë VIP, duhen vetëm disa orë.

Nivelet e llogarive Standard dhe VIP përcaktohen nga shuma e parave që një përdorues ka depozituar për të tregtuar në Olimp.

 • standard - Kur një përdorues ka depozituar midis $ 10 dhe $ 1,999. Vjen me tiparet standarde të tregtimit, një minimum prej $ 1 dhe kufiri i tregtimit maksimal prej $ 2,000.
 • VIP - Kur përdoruesi ka depozituar të paktën 2,000 dollarë e lart për tregti. Ajo vjen me veçori dhe privilegje të zgjeruara duke përfshirë një kufi maksimal tregtimi prej $ 5,000 dhe qasje në konsulentët VIP që do të ofrojnë analiza strategjike për të udhëhequr vendimet tuaja për investime.
 1. Garancitë

Olymp Trade është një ndërmjetës i regjistruar në Shën Vincent dhe Grenadinet, kështu që çdo para e depozituar në platformën e saj sigurohet nga një bankë. Kjo është e rëndësishme pasi do ta dini që paratë tuaja në platformë janë të siguruara nga aktivitete me qëllim të keq si hakimi dhe vjedhja.

Tregtia Olimpike rregullohet nga Komisioni Financiar Ndërkombëtar (IFC), një organizatë e pavarur vetë-rregulluese dhe agjenci e jashtme e zgjidhjes së mosmarrëveshjeve, vendimeve të së cilës Olimpiada i nënshtrohet.

 1. Analiza dhe Treguesit

Olymp Trade ofron shumë mjete analitike të dobishme në platformën e saj për të ndihmuar përdoruesit të marrin vendime. Këto lloje të mjeteve përfshijnë tabelat e vëllimit të tregtimit, historinë e çmimeve dhe të dhënat e krahasimit, të dhënat e tregut dhe të ngjashme.

Hapni një llogari tregtare

Disavantazhet, por jo prishësit e marrëveshjeve

Sigurisht, asnjë ndërmjetës nuk është perfekt dhe ne do të bëjmë një dëm nëse nënkuptojmë që Tregtia Olimpike nuk ka të meta. Në të njëjtën kohë, ne po rendisim ato që mund të cilësohen si të meta dhe disavantazhe të përdorimit të platformës, kryesisht në varësi të nevojave të përdoruesit.

 1. Procesi i verifikimit

Ky nuk është një pengesë absolute në vetvete, por paraqet kufizime për lloje të caktuara të përdoruesve. Procesi i verifikimit që kërkon Olymp Trade për përdoruesit e tij është mjaft i rreptë dhe kërkon që ju të siguroni dokumente të tilla si ID e Pasaportës ose të dhëna bankare për të siguruar që ajo që do të përdoret për t'u regjistruar në platformë është autentike.

Ju duhet të verifikoheni nga Olymp Trade para se të jeni në gjendje të tërheqni fonde nga platforma, kështu që është e rëndësishme të dini se me çfarë do të përballeni. Procesi i verifikimit të platformës kërkon që të dërgoni dokumente të caktuara duke përfshirë:

Pasaporta ose një letërnjoftim i lëshuar nga qeveria - Një kartë identiteti ose pasaportë e vlefshme e lëshuar nga një agjenci qeveritare në vendin ku banoni. Ju do të duhet të bëni një fotografi që është e ndritshme dhe e qartë dhe e paprerë (të gjitha qoshet janë të dukshme) për të siguruar vërtetësinë.

Selfie 3D - Olymp Trade kërkon që ju të bëni një Selfie 3D, e cila është një kopje në shkallë e fytyrës tuaj. Një selfie e tillë arrihet duke e vendosur kokën në një kornizë të kamerës dhe duke u kthyer në një rreth për të sjellë një model në shkallë të plotë. Do të sigurohet një modul për ta bërë këtë duke përdorur kamerën në pajisjen tuaj.

Dëshmia e adresës - Dëshmi se keni një adresë fizike aktuale që përputhet me adresën tuaj të deklaruar në platformë. Shumë dokumente mund të shërbejnë si dëshmi e adresës, si p.sh 

 • Faturën e shërbimeve
 • Patentë shoferi
 • Kartë sigurimi
 • ID e votuesit
 • Dëftesa e Tatimit në Pronë etj.

Dëshmi e pagesës - Kjo kërkohet pasi të keni depozituar para në llogarinë tuaj. Evidenceshtë dëshmi e pagesës që keni bërë për të depozituar paratë tuaja.

Kuptohet, ky proces verifikimi mund të jetë sfidues për disa përdorues të cilët mund të mos kenë të gjitha dokumentet e kërkuara. Ne ju këshillojmë që të verifikoni që keni dokumentet e nevojshme para se të regjistroheni në Olymp Trade sepse do të hasni në probleme nëse nuk mund ta verifikoni llogarinë tuaj.

 1. Disponueshmëri

Për shkak të çështjeve të rregullimit, Tregtia Olimpike nuk është e disponueshme në disa vende kryesore si SHBA, Kanada, Australi dhe shumë vende në Evropë. Kjo e bën arritjen e tij të kufizuar dhe njerëzit nga ato vende nuk janë në gjendje të regjistrohen në platformë.

Vizitoni ndërmjetësin

Përfundim

Si përfundim, ne kemi ofruar një përmbledhje të hollësishme të Olymp Trader si një platformë tregtare dhe të mirat dhe të këqijat e tij për përdoruesit. Pasi të kemi peshuar të mirat dhe të këqijat, ne jemi të kënaqur që është një platformë e përshtatshme për njerëzit që të bëjnë tregti nëse është e disponueshme në vendet e tyre dhe nëse i plotësojnë kriteret e kërkuara.

Tregtia Olimpike është një opsion shumë i përshtatshëm për njerëzit që kërkojnë të tregtojnë në internet. Për veçorinë e tij të ofrimit të tregtimit në internet në një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë, ne e vlerësojmë atë si 4.8 nga yjet 5.

Nota jonë
Klikoni për të vlerësuar këtë postim!
[Total: 6 mesatare: 5]