Quotex Review - Një nga ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare në 2024

I themeluar në vitin 2019, ky ndërmjetës specializohet në kontratat turbo me fokus në tregtimin afatshkurtër në një mori aktivesh si forex, aksione, indekse, mallra dhe kriptomonedha.

Me mbi 13 vjet përvojë tregtare në opsionet Forex dhe binare, unë i qasem këtij rishikimi me një pasuri të njohurive dhe një sy të mprehtë për vlerësimin kritik të platformës.

Ekspertiza ime shtrihet nga strategjitë praktike të tregtimit deri te mentorimi i tregtarëve të rinj që nga viti 2011, gjë që më pozicionon të ofroj njohuri të qarta, autoritative mbi funksionalitetet dhe performancën e Quotex.

Rishikimi i opsioneve binare të kuoteksit

Në rishikimin tim të Quotex, ne do të eksplorojmë përvojën e përdoruesit të platformës, shpejtësitë e ekzekutimit të tregtimit dhe ofertat e aseteve.

Ne do të trajtojmë gjithashtu aspekte të tilla si mbështetja e klientit, proceset e depozitimit dhe tërheqjes, dhe besueshmëria e përgjithshme e Quotex IO në një treg me zhvillim të shpejtë. Qëllimi është t'u ofrojë lexuesve një vlerësim të bazuar në prova që flet për shqetësimet e tyre dhe i ndihmon ata të marrin vendime të informuara në lidhje me përpjekjet e tyre tregtare.

Paralajmërim: Kapitali në rrezik.

Ekipi mbështetës i ndërmjetësit është gjithmonë i disponueshëm për t'iu përgjigjur pyetjeve tuaja. Ekziston një mekanizëm vërtetimi me dy faktorë për të mbrojtur informacionin personal dhe të dhënat financiare të klientëve të tyre.

Për të mësuar gjithçka që duhet të dini rreth opsione binare ndërmjetësi, vazhdoni të lexoni këtë përmbledhje të thelluar të Quotex!

Emri i ndërmjetësit Quotex.io / Qxbroker.com
Olimp Tregtisë Ueb aplikacionhttps://qxbroker.com
Shkarkimi i aplikacionit Olymp TradeVizitoni PlayStore / App Store Kliko këtu!
Viti i Themelimit2019
Zyrat Main Street, PO Box 625, Charlestown, St. Kitts dhe Nevis.
Llogaritë e Përdoruesit (2024)> 5 milion
Përdorimi (2021)Vendet 134
Gjuhët e mbështetura 15
Depozita e parë minimale$10
Shuma minimale e tregtisë$1
Shuma Maksimale e Tregtisë$5000
Llogaria Demo Po (Kliko këtu për tu regjistruar)
Apps MobilePo
Tregtarët e SHBA / Tregtarët e BE-sëJo / Jo
Valuta e llogarisëUSD, EUR, INR, IDR, THB, BRL, CNY
Opsionet e depozitimit dhe tërheqjesKartat e kreditit/debitit Visa, Mastercard, Skrill, FasaPay, ePayments, Neteller, WebMoney, UnionPay
pagimDeri në 95%
tregjetForex, Cryptocurrency, Aksione, Mallra
Vleresim4.8/5
karakteristikaTregtoni një afat fiks, opsione të shpejta binare (5 sekonda+), sinjale tregtare, shumë tregues, mbështetje të shpejtë dhe shumë më tepër

Regjistrohu për Faqja e internetit QUOTEX Për të shkarkuar aplikacionin e tyre celular ose tregtimin në platformën e faqes së internetit!

Shfajësim i rrezikut: Tregtimi përfshin rrezik! Investoni vetëm para që mund të përballoni të humbni!

Karakteristikat e Quotex

Më tej në rishikimin tonë Quotex, ne do të shikojmë disa nga veçoritë e ndërmjetësit Quotex:

 • Platforma e Tregtimit: Ndërfaqe miqësore për përdoruesit në ueb dhe celular për tregtim pa probleme.
 • Varietetet e llogarisë: Opsione për llogaritë demo dhe ato të drejtpërdrejta tregtare.
 • Mbështeten monedha të shumta: Mbështet një gamë të gjerë të monedhave të llogarisë, duke përfshirë USD, EUR, GBP dhe shumë të tjera.
 • Opsionet fleksibël të depozitave dhe tërheqjes: Përfshin metoda të shumta nga kartat tradicionale te kriptovalutat si Bitcoin dhe Ethereum.
 • Kërkesa të ulëta për hyrje: Hyni në Quotex me depozitën minimale të Quotex prej vetëm 10 dollarë dhe vendosni porosi deri në 1 dollarë.
 • Instrumente të ndryshme tregtare: Tregtoni një përzierje indeksesh, mallrash, monedhash dixhitale dhe çifte monedhash klasike.
 • Tregtimi celular: Tregtim i përshtatshëm në lëvizje me pajtueshmërinë celulare.
 • Kufizimet tregtare: Vini re se tregtimi me levë dhe aksionet nuk ofrohen. Quotex ofron vetëm tregtimin e opsioneve binare!
 • Oferta Speciale: Përfitoni nga bonuset e depozitave, tregtitë pa rrezik dhe kodet ekskluzive të promovimit.
 • Ofertë bujare e bonusit: Ofroni një bonus bindës 100% në depozitën tuaj të parë. Merrni këtë hap në botën tonë tregtare dhe filloni pikërisht këtu!
 • Depozita fillestare fleksibël: Ndërsa ne këshillojmë një depozitë fillestare prej 20 dollarë për menaxhim optimal të parave, ju keni lirinë të filloni udhëtimin tuaj tregtar me 10 dollarë. Mbani mend, një strategji e mençur është të mos rrezikoni kurrë më shumë se 5% të bilancit total në një tregti të vetme.
 • Vlera minimale tërheqëse tregtare: Edhe nëse po filloni pak, me vetëm 1 dollarë, mund të zhyteni në oqeanin e gjerë të tregtimit.
 • Kthime me potencial të lartë: Mendja juaj tregtare mund t'ju sjellë deri në 95% kthime në tregjet tuaja të suksesshme.
 • Tregtim efikas dhe i shpejtë: Kjo platformë është krijuar për efikasitet, duke siguruar që tregtitë tuaja të ekzekutohen menjëherë.
 • Arsenal tregtar i shkathët: Me këtë platformë, ju keni akses në një gamë të gjerë treguesish dhe mjetesh, duke rritur vendimet tuaja tregtare.
 • Sinjale të qëndrueshme dhe të besueshme: Mbështetuni në sinjalet e tyre të tregtimit të brendshëm që kanë shfaqur një normë saktësie të lavdërueshme prej rreth 80%.
 • Tregti inovative me kopje: Nëse jeni i ri ose thjesht dëshironi të diversifikoheni, kjo platformë ju lejon të pasqyroni strategjitë e tregtimit të disa prej tregtarëve më të aftë.
 • Opsione të ndryshme financiare: Duke plotësuar nevojat moderne financiare, ato lejojnë depozitime dhe tërheqje përmes metodave të ndryshme, qofshin ato karta tradicionale, kuleta elektronike të përshtatshme si Skrill, apo kriptovaluta futuriste.
 • Përvojë e jashtëzakonshme e përdoruesit: Ata janë të përkushtuar për të ofruar një përvojë të pashembullt të përdoruesit të karakterizuar nga një platformë tregtare transparente dhe e shpejtë e plotësuar me të gjitha mjetet thelbësore dhe pagesa të shpejta.
 • Mbështetja e klientit 24 / 7: Nëse preferoni Email, Chat, ose një telefonatë e mirë e modës së vjetër, ekipi i tyre i përkushtuar mbështetës është gjithmonë gati për të ndihmuar.
 • Mbështetje e gjerë gjuhësore: Platforma flet gjuhën tuaj, fjalë për fjalë! Me mbështetje për gjuhët përfshirë italishten, Russian, French, dhe shumë të tjera, ato kujdesen për një klientelë globale.
 • Kohëzgjatje të gjithanshme të tregtisë: Pavarësisht nëse jeni në një tregti të shpejtë ose një transport më të gjatë, ato ofrojnë opsione që variojnë nga disa sekonda deri në 4 orë.
 • Vështrime ekskluzive të Telegramit: Bashkohuni në kanalin e tyre Telegram për një rrjedhë të qëndrueshme përditësimesh që përfshijnë lajmet më të fundit, njohuri të thella të tregut dhe oferta ekskluzive të disponueshme kryesisht për abonentët tanë të dedikuar.
 • Treguesit e tregut në kohë reale dhe të saktë: Qëndroni përpara me treguesit e tregut në kohë reale, të shfaqur dukshëm në platformë. Kjo firmë i qëndron pretendimit të një norme mbresëlënëse saktësie prej 87% për këto sinjale.
 • Mjete gjithëpërfshirëse analitike: Me një total të madh prej 29 treguesish në dispozicion, duke përfshirë 11 të dedikuar për analizën e trendit dhe 18 për oshilatorët, platforma ofron një avantazh analitik për strategjitë tuaja tregtare.
 • Opsione të mëdha investimi: Një spektër i gjerë letrash me vlerë, duke ju dhënë ample mundësi për të diversifikuar dhe optimizuar portofolin tuaj.
 • Dizajni i platformës me qendër përdoruesin: Platforma, e rregulluar mirë për tregtimin e opsioneve dixhitale, siguron një përvojë përdoruesi intuitive dhe pa telashe.
 • Ekipi mbështetës i zellshëm: Stafi mbështetës, i aftë në shumë gjuhë, është gjithmonë në gatishmëri, duke siguruar që ju të merrni ndihmë në kohë dhe të saktë.
 • Fleksibilitet i gjerë në skadim: E përshtatur për t'iu përshtatur strategjive të ndryshme tregtare, platforma ofron kohë skadimi që variojnë nga 5 sekonda të shpejta deri në 24 orë gjithëpërfshirëse.
 • Besnikëria shpërblehet: Tregtoni rregullisht në tregtimin Quotex? Ju thjesht mund ta gjeni veten të kualifikuar për një sërë bonusesh dhe stimujsh tërheqës, duke i shtuar vlerë angazhimit tuaj të vazhdueshëm.

Video e rishikimit të Quotex - Hidhini një sy Quotex-it

Regjistrohu për Faqja e internetit QUOTEX ose aplikacioni celular në App Store ose Google Play duke përdorur kodin e referimit: 13791

Shfajësim i rrezikut: Tregtimi përfshin rrezik! Investoni vetëm para që mund të përballoni të humbni!

Rishikimi i kuotave: Opsionet binare të disponueshme

Megjithëse QUOTEX është një ndërmjetës në zhvillim, termat dhe kushtet që ata ofrojnë për opsionet binare (Digital) janë standarde. Fitimet bëhen duke spekuluar nëse vlera e një aktivi të caktuar (çifti i monedhës, kriptovaluta, indeksi ose malli) do të rritet ose ulet në platformën e tregtimit. Përqindja e pagesës së secilit instrument është përcaktuar paraprakisht.

"Transaksionet pa rrezik", në të cilat tregtari është i siguruar për një fitim pavarësisht nga rezultati i pozicionit, janë në dispozicion të klientëve. Tregtarët në platformën tregtare Quotex marrin akses në një zonë të veçantë promovuese që synon të përmirësojë përvojën e tyre.

Kompania aktualisht nuk përdor ndonjë softuer të zhvilluar nga jashtë. Ndërfaqja e përdoruesit është e thjeshtë, por bën atë që duhet. Ndërfaqja e përdoruesit e platformës tregtare mbështet tregtimin me një klikim, si dhe katër lloje të grafikëve, katërmbëdhjetë periudha dhe gjashtë gjuhë. QUOTEX hedh poshtë çdo detyrim moral ose ligjor për të siguruar integritetin e sinjaleve të tij tregtare. Klienti merr përsipër të gjithë rrezikun që lidhet me tregtimin bazuar në sinjalet dhe nuk mban përgjegjësi për rezultatet e tregtisë.

Vlerësimi i Rishikimit të Quotex

Pagesa
karakteristika
mbështetje
Tërheqje / Depozitë
Platforma Trading

Kushtet e përdorimit të Quotex

Marrëveshja e përdoruesit e ofruar në faqen e tyre të internetit në mënyrë të qartë i ndalon klientët të zhvillojnë, zgjedhin ose përdorin sisteme, algoritme, procedura ose programe të tjera specifike të automatizuara që mundësojnë tregti jashtë përfshirjes personale të tregtarit. Programi i Partneritetit është e vetmja mënyrë për të gjeneruar të ardhura pasive.

Ndërsa USD është monedha e zgjedhur për një llogari tregtare, klientët kanë mundësinë të kalojnë në çdo kohë. Pagesat mund të bëhen dhe të tërhiqen duke përdorur një sërë metodash, duke përfshirë kartat e debitit, kartat e kreditit, kuletat elektronike dhe kriptovalutat. Ky ndërmjetës nuk ofron asnjë formë levash. Një llogari demo ju lejon të testoni kufijtë tuaj me një bilanc virtual prej 10,000 USD.

Të mirat dhe të këqijat e Rishikimit të Quotex

rekuizitë

 • Për të filluar, gjithçka që ju nevojitet është 10 dollarë (USD).
 • Ka zero tarifa për të bërë tregti, financim ose mbyllje të një llogarie.
 • Tregtimi i opsioneve binare është bërë i lehtë me një ndërfaqe tregtare miqësore dhe intuitive.
 • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit dhe tërheqje të shpejta

Cons

 • Nuk ofron tregti me levë.
 • I pa autorizuar globalisht
 • Mungesa e burimeve të besueshme arsimore së bashku me risearch ndihmë
 • Bonusi për depozitat nuk mund të tërhiqet.
 • Nuk ka opsione për aksione ose aksione të përfshira midis instrumenteve që mund të tregtohen.

Rishikimi i QXbroker: Si të filloni?

Ju duhet të regjistroheni me ndërmjetësin përpara se të hapni një llogari personale me të. Nëse e ndiqni këtë tutorial hap pas hapi, nuk duhet t'ju marrë më shumë se 5 minuta në total.

Për stimulimin më të mirë të mundshëm të referimit të Quotex aktualisht, ju lutemi pastroni skedarët e skedarëve tuaj përpara se të klikoni nga faqja jonë. Pasi ta keni bërë këtë, mund të regjistroheni për një llogari Quotex ose të merrni aplikacionin Android duke klikuar këtu.

Udhëzues hap pas hapi për tregtimin e kuoteksit

Zgjidhni monedhën e llogarisë dhe plotësoni fushat e kërkuara, duke përfshirë email dhe fjalëkalimin. Regjistrimi është i shpejtë dhe i lehtë nëse keni krijuar më parë një llogari me Facebook, VK ose Google. Gjëja tjetër që duhet të bëni është të identifikoheni me detajet e llogarisë tuaj.

Ju gjithashtu mund të kryeni detyrat e mëposhtme me llogarinë personale të një tregtari:

 • Filloni një llogari provë tani.
 • Ndryshoni monedhën e llogarisë së përdorur për tregti të shpejtë
 • Përfitoni nga njoftimet në kohë të tregtimit
 • Për të paraqitur një kërkesë, paraqisni një biletë.
 • Përdorni kodin e zbritjes/kuponit.
 • Duhet të aktivizohet vërtetimi me dy faktorë.
 • Krijoni profile tregtare në baza ditore, javore ose mujore.
 • Hidhini një sy historisë suaj të pagesave

Pasi të keni zotëruar Quotex dhe metodat e tregtimit, jeni gati të filloni tregtimin në një llogari reale. Megjithatë, para se të mundeni opsione binare tregtare me para të vërteta, do t'ju duhet të bëni një depozitë.

Opsionet dhe tarifat e tërheqjes

 • E njëjta metodë që është përdorur për të bërë një depozitë mund të përdoret gjithashtu për të bërë një tërheqje. Jeni të mirëpritur të paguani duke përdorur ndonjë nga mënyrat e miratuara të pagesës, duke përfshirë Visa dhe Mastercard, si dhe sisteme elektronike si Perfect Money, Piastrix ose FK Wallet, apo edhe kriptovaluta si Bitcoin, Litecoin ose Ethereum.
 • Kompania nuk vendos asnjë kosto që lidhet me tërheqjet. Tarifat e transfertave të vendosura nga sistemi i pagesave zakonisht bien diku midis 1% dhe 5% të shumës totale të transferuar.
 • Një kërkesë për tërheqjen e fondeve duhet të përpunohet brenda tre ditëve të punës.
 • Shumica e metodave të pagesës kanë një shumë minimale tërheqjeje prej 10 dollarësh, megjithatë, kriptovalutat kanë një shumë minimale tërheqjeje prej 50 dollarësh (ose një shumë më të madhe për kriptovaluta të veçanta, siç është BTC).
 • Kohëzgjatja normale e nevojshme për të përfunduar procesin e tërheqjes është nga një deri në pesë ditë.
 • Kompania mund të kërkojë dëshmi identiteti për tërheqje të mëdha; megjithatë, shuma specifike e dollarit nuk është e specifikuar askund në faqen e internetit.

Alternativat e kuotave

Disa nga konkurrentët dhe alternativat e tregtimit Quotex përfshijnë:

Rishikimi i kuoteksit: Verdikti përfundimtar

Pra, a mund t'i besoni tregtisë Quotex apo jo? A është Quotex i ligjshëm? Përgjigjet për të gjitha këto pyetje mund të jenë vetëm një: duhet të provoni përpara se të vendosni. Nëse shikojmë numrat dhe dëshmitë, miliona njerëz janë aktualisht të regjistruar në Quotex, dhe shumë prej tyre po fitojnë gjashtë shifra prej tij. Nëse na pyesni, 10 dollarë është një çmim i vogël për të testuar fatin dhe aftësitë tuaja. Pra, vazhdoni dhe provoni Quotex sot!

Quotex Pyetjet e bëra më shpesh

Po kërkoni informacion më të detajuar rreth Quotex? Sigurohuni që t'i lini pyetjet tuaja brenda seksionit të komenteve më poshtë për të marrë përgjigjen tuaj sa më shpejt që të jetë e mundur!

A është Quotex Fake apo Real?

Quotex është një ndërmjetës i ligjshëm për opsionin binar që po përdorim dita ditës! Ato ofrojnë një mbështetje të madhe, tërheqje të shpejta dhe kthime të larta në rast se opsioni juaj përfundon në para!

A është Quotex i rregulluar në SHBA apo BE?

Po, është e rregulluar nga Qendra e Rregullimit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare të Tregut Financiar (IFMRRC). Me këtë rregullore, tregtarët kanë një shans për të marrë një kompensim në rast se ndërmjetësi nuk mund të paguajë fitimet e tyre!

A është Quotex një ndërmjetës i mirë

Është një ndërmjetës i shkëlqyeshëm për opsionet binare me depozita dhe tërheqje të shpejta, si dhe shumë asete të ndryshme për t'u tregtuar! Me një kthim deri në 90%, ju mund të fitoni një fitim të mirë nëse opsioni juaj përfundon në para!

A mund të përdoret Quotex brenda BE dhe SHBA?

Deri tani, ky ndërmjetës po pranon tregtarë nga vendet e BE-së dhe SHBA-së.

Cila strategji është më e mira për opsionet binare të Quotex?

Ka shumë strategji të mira për opsionet binare që mund të përdorni me këtë ndërmjetës! Sigurohuni që së pari të testoni strategjinë tuaj në llogarinë demo falas, në mënyrë që të shihni se sa mirë po funksionon në platformën e tyre tregtare! Unë jam duke përdorur një strategjia e veprimit të çmimit për opsionet binare me rezultate të shkëlqyera, prandaj sigurohuni që të shikoni lidhjen e mësipërme për të mësuar më shumë rreth tij!

A kanë një rol opinionet e tregtarëve në vlerësimin QUOTEX?

Vlerësimi i përgjithshëm i një ndërmjetësi në këtë listë mund të rritet ose ulet bazuar në çdo rishikim. Vizitoni faqen e profilit të QUOTEX për të parë komentet e klientëve.



Ku mund të gjej udhëzime për përdorimin e kësaj faqe interneti për të ofruar një rishikim të QUOTEX?

Thjesht lini komentin tuaj më poshtë dhe na tregoni se çfarë mendoni për opsionet binare të Quotex!

Disclaimer:

Investimi këtu i ekspozon paratë tuaja ndaj humbjes së mundshme. Derivatet komplekse si CFD-të mund të mos jenë të përshtatshme për investitorin mesatar. Kontratat për diferencë (CFD) janë transaksione financiare të levave që janë të vështira për t'u kuptuar dhe të mbushura me mundësinë e humbjes së shpejtë të kapitalit. Ju duhet të vlerësoni me kujdes nëse jeni të gatshëm të përballeni me rrezikun e lartë të humbjes së parave dhe nëse e kuptoni apo jo se si funksionojnë CFD-të. Luhatjet e kursit të këmbimit valutor mund të ndikojnë në zërat e diskutuar. Ekziston mundësia që ju të humbni një pjesë ose të gjitha paratë tuaja nëse investoni në këto mallra dhe vlera e investimit tuaj mund të rritet ose ulet. Asnjëherë nuk duhet të tregtoni me para të marra hua ose me para që nuk mund të përballoni t'i humbni.

Në faqen tonë do të gjeni vetëm informacione që janë kontrolluar plotësisht për saktësi. Bazuar në një dekadë përvojë në industrinë financiare dhe reagimet e klientëve, ne kemi përpiluar një përfaqësim të saktë të kompanive kryesore të Forex në dispozicion për ju.

*Nëse një klient regjistrohet duke përdorur lidhjen tonë të referimit në faqen e internetit të kompanisë, ne mund të fitojmë një komision.

Nota jonë
Klikoni për të vlerësuar këtë postim!
[Total: 9 mesatare: 4.6]
 • Këshilla për tregtimin e Quotex – Si të shmangni humbjet me Quotex
 • Shpërndaje